پرش به محتوا

بهینه سازی سئو عملیات مهم در سئو وب سایت

عملیات کسب و کار شما و نحوه تبلیغات آن با دنیای همیشه در حال تغییر اینترنت تکامل می یابد. داشتن یک وب‌سایت دارای بهینه سازی سئو و بارگذاری آن در وب به تنهایی نمی‌تواند هدف شما از پیشرفت و به نوعی فعالیت مثبت در دنیای دیجیتال را برآورده کند.

شرکت سئو برد یک شرکت پیشرو در بخش بهینه سازی سئو  و قابل اعتماد در ایران می باشد که میتواند تمامی نیازهای شما را بر آورده کند. رتبه سایت شما را در گوگل به حد قابل قبولی رسانده و باعث رضایت شما و همچنین پیشرفت کسب و کار شما شود.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به نوعی قدرت و اقتدار در کسب رتبه بالاتر صفحات در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و سایرین است. از آنجایی که جستجو یکی از اصلی‌ترین راه‌های کشف محتوا و موضوعات توسط افراد به صورت آنلاین است، رتبه‌بندی بالاتر در موتورهای جستجو می‌تواند منجر به افزایش ترافیک و رشد مثبت یک وب‌سایت و یا یک کسب و کار باشد شود.

عملیات بهینه سازی سئو وب سایت​

در گوگل و سایر موتورهای جستجو، صفحه نتایج اغلب تبلیغات پولی را در بالای صفحه نشان می دهد و به دنبال آن نتایج معمولی یا آنچه اهل فن جستجو آن را «نتایج جستجوی ارگانیک» می نامند، قرار می گیرد. ترافیکی که از طریق فرایند سئو به دست می آید معمولا به با نام «ترافیک ارگانیک جستجو » شناخته می شود تا آن را از ترافیکی که از طریق جستجوی پولی به دست می آید متمایز کند.همچنین جستجوی پولی اغلب به عنوان بازاریابی موتور جستجو یا ( پرداخت به ازای کلیک ) شناخته می شود.

مزایای عملیات بهینه سازی سئو وب سایت

بهینه‌سازی موتورهای جستجو بخش کلیدی بازاریابی آنلاین یا همان دیجیتال مارکتینگ است زیرا جستجو یکی از راه‌های اصلی جهت‌یابی کاربران در دنیای وب محسوب می شود.

نتایج جستجو در یک لیست مرتب ارائه می‌شوند و هر چه یک سایت بتواند در آن لیست بالاتر باشد، بازدید بیشتری از دنیای جستجو خواهد داشت کرد. به عنوان مثال، برای یک جستجوی معمولی، نتیجه شماره یک 40-60٪ از کل ترافیک آن پرس و جو را دریافت می کند، در حالی که نتایج شماره دو و سه به طور قابل توجهی ترافیک کمتری دریافت می کنند. فقط 2-3 درصد از جستجوگران بیشتر از صفحات اول نتایج جستجو کلیک می کنند.

بنابراین، حتی یک بهبود کوچک در رتبه‌بندی موتورهای جستجو می‌تواند منجر به دریافت ترافیک بیشتر وب‌سایت و احتمالاً افزایش فروش بیشتر شود.

به همین دلیل، بسیاری از افراد و صاحبان وب سایت ها سعی می کنند نتایج جستجو را به صورت نا مطلوب دستکاری کنند تا سایت آنها با ارزش تر و قویتر از رقبای خود در صفحه نتایج جستجو (SERP) نشان داده شود. اینجاست که فرایند سئو وارد می شود.

فرایند بهینه سازی سئو به چه شکلی می باشد؟

در این روند کاری که به نوعی زیر بنای سئو محسوب می شود، برای هر مشتری و برای هر کسب و کاری می تواند مهم و قابل تغییر باشد، متخصصین ما طرح هایی رو تهیه و در کنار استراتژی های قابل اجرا به مشتری ارائه می دهند تا صاحب و مدیر کسب و کار خود بتواند در امور انتخابی دخیل باشد.

این اول کار محسوب می شود. شما در ادامه باید نظرات خود را در مورد شکل و شمایل یا دیزاین وب سایت به ما اطلاع دهید تا ما بتوانیم به سریعترین روش ممکن طرحی را برای شما به ثبت برسانیم.
برای مشاهده خدمات ما می توانید به بخش های مربوطه که در زیر مشاهده می کنید مراجعه نمایید.شاید در نگاه اول هزینه فرایند بهینه سازی کمی بیشتر به نظر برسد ولی در کوتاهترین زمان خواهید دید که هزینه ها با سود برایتان برگشته است

نحوه عملکرد فرآیند بهینه سازی سئو

موتورهای جستجو مانند گوگل از یک الگوریتم یا مجموعه ای از قوانین برای تعیین اینکه چه وب سایت هایی را برای هر پرس و جو نشان می دهند استفاده می کنند. این الگوریتم‌ها بسیار پیچیده و دقیق هستند و صدها و یا شاید بیشتر، فاکتور رتبه‌بندی مختلف را برای رتبه‌بندی SERP خود در نظر می‌گیرند. با این حال، سه معیار اصلی وجود دارد که موتورهای جستجو برای تعیین کیفیت یک سایت و نحوه رتبه بندی آن ارزیابی می کنند:

پیوندها

 لینک های سایر وب سایت ها نقش کلیدی در تعیین رتبه یک سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو دارند. دلیل آن این است که یک لینک را می توان به عنوان شاخص کیفیت از سایر وب سایت ها در نظر گرفت، زیرا صاحبان و مدیران وب سایت ها بعید است به سایت های دیگر که کیفیت پایینی دارند پیوند و یا لینک دهند.

سایت‌هایی که از بسیاری از سایت‌های دیگر لینک می‌گیرند، اگر از نظر موتورهای جستجو دارای اعتبار (PageRank) باشند بسیار مهم و دارای اهمیت محسوب می شوند، به خصوص اگر سایت‌هایی که به آنها لینک می‌دهند خودشان دارای اعتبار و رتبه باشند.

محتوا

موتورهای جستجو علاوه بر مشاهده لینک‌ها، محتوای یک صفحه وب را نیز تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تعیین کنند که آیا این صفحه برای هر جستجوی خاصی مرتبط است یا خیر. بخش بزرگی از فرایند سئو در ایجاد محتویات نگارشی و یا تصویری است که با کلمات کلیدی که کاربران موتورهای جستجو، جستجو می کنند مطابقت داشته باشد.

ساختار صفحه

سومین جزء اصلی سئو، ساختار صفحه است. از آنجایی که صفحات وب به صورت HTML نوشته شده اند، نحوه ساختار نوشتاری کد HTML می تواند بر توانایی  و قدرت موتور جستجو برای ارزیابی و بررسی یک صفحه تأثیر بگذارد. گنجاندن کلمات کلیدی مرتبط در عنوان سایت، URL های داخلی وب سایت و هدرهای صفحه های فرود و اطمینان از اینکه سایت قابل خزیدن توسط ربات ها است یا خیر.

اقداماتی است که مدیران وب سایت ها می توانند برای بهبود سئو سایت خود انجام دهند.

برای بهبود سئو و همچنین ارتقا جایگاه کسب و کار خود همین الان با ما تماس حاصل فرمایید.

فرآیند بهینه‌سازی موتور جستجو شامل بهینه‌سازی هر یک از این مؤلفه‌های اصلی الگوریتم‌های موتور جستجو به منظور رتبه‌بندی بالاتر در نتایج جستجو است.

سایت‌هایی که از بسیاری از سایت‌های دیگر لینک می‌گیرند، اگر از نظر موتورهای جستجو دارای اعتبار (PageRank) باشند بسیار مهم و دارای اهمیت محسوب می شوند، به خصوص اگر سایت‌هایی که به آنها لینک می‌دهند خودشان دارای اعتبار و رتبه باشند.